Ułatwienia dostępu

Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach po raz kolejny przystąpiła do projektu "Mała książka - Wielki Człowiek".
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,na dobry czytelniczy start zawierającą:

  • książkę📚📖 „Krasnal w Krzywej Czapce” - W. Widłaka, (dostępna  również w wersji dwujęzycznej: polsko-ukraińskiej), dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka
  • oraz Kartę Małego Czytelnika, czyli pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki. 

plakat, certyfikat, książki i naklejki z logiem akcji Mała książka-wielki człoweik na stoliku

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zapraszamy do naszej biblioteki po szczegóły akcji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach otrzymała w 2023 roku dotację w wysokości 10 768,00 zł.

Dofinansowano nas ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki "dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Newsletter

Sprawdź co u nas słychać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera zawierającego informację handlową w rozumieniu Ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2016 r., poz. 1030) na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, tj. informacji dotyczących Biblioteki. Użytkownik, który udzielił zgody ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach.