Deklaracja Dostępności dla strony internetowej mbppiaski.pl
Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piaskach.
- Data publikacji strony internetowej: 2018-08-01.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-02-12.
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-09-01.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-02-12.
Skróty klawiaturowe
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Iwona Smolira,
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Adres
- lubelskie
- świdnicki
- Piaski
- Piaski
- Lubelska 22
- 21-050 Piaski
Parking
- Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Parking jest bezpłatny.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
Wejście do budynku
-
Do wejścia głównego dojdziesz po kilku schodach. Biblioteka usytuowana jest na pierwszym piętrze, do której prowadzą szerokie schody oraz drzwi. Osoba niepełnosprawna dostanie się do biblioteki z osobą asystującą, która pomoże wnieść na pierwsze piętro po schodach. W budynku nie ma windy. Toaleta dla użytkowników nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się z psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
- Do wejścia prowadzą schody.
- Przy schodach znajduje się poręcz.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
Przestrzeń za wejściem
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
- Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
- Blat jest obniżony i może do niego podjechać osoba na wózku.
Ciągi poziome
- Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
Ciągi pionowe
- Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Schody
- Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Pomieszczenia
- Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
Łazienka
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Aplikacje mobilne
brak
Dodatkowe informacje
Dostępność architektoniczna
-
Budynek Miejskiej Biblioteki publicznej w Piaskach, ul. Lubelska 22, 21-050 Piaski:
Do wejścia głównego do budynku prowadzą kilkustopniowe schody, jest także podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Drzwi wejściowe otwierają się ręcznie, są odpowiednio szerokie, aby osoba niepełnosprawna mogła swobodnie się przemieścić. Biblioteka nie posiada miejsca parkingowego wydzielonego tylko dla biblioteki. Biblioteka zajmuje pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach znajduje się poręcz, ze względu na brak podjazdu na piętro dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest ograniczony. Toaleta dla użytkowników nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się z psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Biblioteka oferuje usługę Książka na telefon dla osób niepełnosprawnych.
-
Budynek Fili Bibliotecznej w Bystrzejowicach, Bystrzejowice Pierwsze 15, 21-050 Piaski
Biblioteka zlokalizowana jest na pierwszym piętrze budynku należącego do Centrum Aktywności Lokalnej, nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Na parterze znajduję winda ułatwiająca dostęp do pomieszczeń znajdujących się na piętrze. Budynek posiada wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu ogólnodostępnym. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Toaleta jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
-
Budynek Filii Bibliotecznej w Gardzienicach, Gardzienice Pierwsze 102 , 21-050 Piaski
Pomieszczenie biblioteki znajduje się na pierwszym piętrze budynku Świetlicy Kulturalno-Oświatowej. Ze względu na brak podjazdu i znajdujące się kilkustopniowe schody przy wejściu na piętro dostęp dla osób niepełnosprawnych jest ograniczony. Dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest możliwy tylko z osobą asystującą, która pomoże w przeniesieniu przez kilka schodów. W sąsiedztwie budynku znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe. Na terenie budynku istnieje możliwość poruszania się osób niepełnosprawnych z psem przewodnikiem. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Brak jest informacji wizualnej/dotykowej/głosowej o rozkładzie pomieszczeń. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
-
Budynek Filii Bibliotecznej w Wierzchowiskach, Wierzchowiska Pierwsze 79 , 21-050 Piaski
Filia jest biblioteką zlokalizowaną na parterze w budynku Świetlicy Kulturalno-Oświatowej. Wejście główne do budynku znajduje się bezpośrednio na parterze, jest szerokie, posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich Na parterze budynku jest toaleta z ogólnym dostępem i szerokim wejściem dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada miejsca z wydzielonym parkingiem dla osób niepełnosprawnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
Filia oferuje usługę Książka na telefon dla osób niepełnosprawnych.