Ułatwienia dostępu

logo Instytutu Książki i Ministerstwa Kultury z napisem Kraszewski dla bibliotek
Z radością informujemy, że wśród 111 bibliotek, które otrzymały dofinansowanie z projektu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" znajduje się również nasza biblioteka.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: komputery stacjonarne, monitory, głośniki, kamerki, mikrofony, UPS, Office Standard ( po 2 sztuki), komputer przenośny oraz urządzenie wielofunkcyjne. Koszt ogółem zadania wynosił 22080 zł, z tego 17880 zł dofinansowania z Instytutu Książki”.
 
wykaz bibliotek, które otrzymały dofinansowanie z programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek"
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach otrzymała w 2023 roku dotację w wysokości 10 768,00 zł.

Dofinansowano nas ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki "dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Newsletter

Sprawdź co u nas słychać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera zawierającego informację handlową w rozumieniu Ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2016 r., poz. 1030) na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, tj. informacji dotyczących Biblioteki. Użytkownik, który udzielił zgody ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach.