Ułatwienia dostępu

Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, autorem chętnie czytanych u nas kryminałów z humorem. Duża dawka śmiechu gwarantowana!

twarz pisarza Alka Rogozińskiego z książkami
plakat spotkania z Alkiem Rogozińskim

Alek Rogoziński - twórca powieści kryminalnych i obyczajowych, nazwany przez czytelników księciem komedii kryminalnej.
Niezwykłe poczucie humoru i zagadki kryminalne to jego znak rozpoznawczy. Pisarz sam siebie określa mianem kryminalisty, czyli twórcą kryminałów. Alek Rogoziński zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”. Książka zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK. Kolejne dwie publikacje: „Jak Cię zabić kochanie?” i „Do trzech razy śmierć” były nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Jesienią 2019 roku powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa, a w tym roku sprzedano prawa do ekranizacji książki „Skradziony klejnot”. Jego książki rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 650 tysięcy egzemplarzy. Czytelnicy cenią go za nietuzinkową akcję, inteligentny humor i niebanalnych bohaterów. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”).

Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata pragnie zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego.

Zresztą przyjdzie i zobaczcie sami!

Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach otrzymała w 2023 roku dotację w wysokości 10 768,00 zł.

Dofinansowano nas ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dzięki "dofinansowaniu dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Newsletter

Sprawdź co u nas słychać!

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera zawierającego informację handlową w rozumieniu Ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2016 r., poz. 1030) na udostępniony przeze mnie adres poczty elektronicznej, tj. informacji dotyczących Biblioteki. Użytkownik, który udzielił zgody ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone, Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach.